Tiskové zprávy Opel

Tiskové zprávy Opel

17. 12. 2014Tisková zpráva

Opel Corsa vyhrál prestižní cenu AUTOBEST 2015

Jen pár týdnů po spuštění prodejů – a Opel už eviduje více než 55 000 objednávek na pátou generaci modelu Corsa. A bestseller značky Opel se už dostal i do světel ramp evropského pódia: Opel Corsa vybojoval titul AUTOBEST 2015. Během velkého testovacího finále v Bělehradu zvítězila novinka Opelu s celkovým počtem 994 bodů nad novinkami konkurentů: Hyundai i20 (906 bodů), Škoda Fabia (871 bodů) a Citroën C4 Cactus (830 bodů).


Opel Corsa vyhrál prestižní cenu AUTOBEST 2015Opel Corsa vyhrál prestižní cenu AUTOBEST 2015

Odbornou porotu ankety AUTOBEST tvoří přední motorističtí novináři z 15 států střední a východní Evropy, cena AUTOBEST reprezentuje region se 300 miliony obyvatel. Titul mohou získat jen automobily s nejlepším poměrem ceny a užitné hodnoty, protože kromě tradičních charakteristik vozů porota velmi pečlivě posuzuje náklady na údržbu, distribuci náhradních dílů a služby prodejní sítě té které značky. Zvítězí model, který představuje nejlepší nabídku pro běžného průměrného zákazníka – a v tomto ohledu Opel Corsa exceluje. „Slogan ankety „Best Buy Car of Europe for 2015“ se perfektně hodí na nový Opel Corsa,” říká Dan Vardie, předseda poroty AUTOBEST.

„Jsme přesvědčení, že Corsa je nejlepším novým malým automobilem a porota AUTOBEST to nyní potvrdila. Jsme na to opravdu hrdí. Corsa nové generace reprezentuje německé konstruktérské umění, emocionální design a vynikající poměr ceny a užitné hodnoty. Bezpečnostní a asistenční systémy a nejmodernější motory a převodovky představují skutečně technické lahůdky,” říká Dr. Karl-Thomas Neumann, předseda představenstva Opel Group.

Corsa je jedním z nejdůležitějších modelů značky Opel, na který připadá asi jedna čtvrtina z celkových prodejů značky s bohatou tradicí. Během 32 let od uvedení Corsy první generace na trh se prodalo více než 12,4 milionů těchto praktických malých automobilů značky Opel. Jenom modelů Corsa D čtvrté generace se v období let 2006 až 2014 prodaly as tři miliony kusů. Nová Corsa je jedním z pilířů aktuální produktové ofenzívy značky Opel, v jejímž rámci bude do roku 2018 na trh uvedeno na 27 nových automobilů a 17 nových motorů.