Tiskové zprávy Opel

Tiskové zprávy Opel

7. 10. 2014Tisková zpráva

Opel v ČR: Nejlepší výsledky za tři čtvrtiny roku v „novodobé“ historii značky!

Meziroční nárůst prodejů o 59 %. Rekordní tržní podíl Opelu na automobilovém trhu ČR přes 3,5 %. Posun v prodejních žebříčcích ze 12. na 8., resp. 7. místo.


Opel v ČR: Nejlepší výsledky za tři čtvrtiny roku v „novodobé“ historii značky!Nová Corsa

Opel uzavírá tři čtvrtiny roku 2014 s nejlepšími výsledky v „novodobé“ historii značky! „Celkem 5305 prodaných osobních a užitkových vozů Opel znamená nejlepší výkon značky za tři kvartály od roku 2004, od kdy Svaz dovozců automobilů používá aktuální data z Centrálního registru vozidel,“ říká Pavel Šilha generální ředitel českého a slovenského zastoupení značky Opel. „Podařilo se nám dokonce překonat rekordní rok 2007, kdy velmi úspěšně nabíhala tehdy nová Corsa čtvrté generace – tenkrát se od ledna do září prodalo 4350 Opelů, letos o skoro tisícovku víc!“

Rekordním prodejům odpovídá i rekordní tržní podíl: Aktuálních 3,52 % podílu na trhu OA a LUV v ČR je nejlepším výsledkem za deset let. Stálý růst prodejů i tržního podílu pasuje značku Opel na titul „skokana roku“: „Meziročně rosteme o více než 59 %, což je druhý nejsilnější růst ze všech velkoobjemových značek působících na českém trhu,“ říká Josef Šopík, prodejní ředitel českého a slovenského zastoupení značky Opel.

„Zatímco před rokem jsme tři čtvrtiny roku uzavírali na 12. příčce žebříčku značek, dokázali jsme se za dvanáct měsíců vyšplhat o čtyři místa nahoru na 8. pozici,“ dodává ředitel Šilha. „A určitě se nechceme zastavit – zářijové páté místo v žebříčku značek jasně naznačuje, že míříme ještě výš!“ Aktuální pozice v žebříčku značek odpovídá oficiálním prodejním statistikám zveřejňovaným Svazem dovozců automobilů, které jsou však v případě řady značek výrazně zkresleny tzv. reexporty. Pokud by se braly do úvahy prodejní výsledky očištěné od reexportů, Opel (který reexporty nepraktikuje) by v žebříčku prodejů OA a LUV figuroval dokonce ještě o jednu pozici výš – tedy na 7. místě!

Opel má i pro příští měsíce dobře „nabito“: Na trh vyjely nové modely Vivaro, ceněný „šeptající turbodiesel“ 1.6 CDTI se zabydluje ve stále více modelech (zanedlouho se s ním představí např. populární SUV model Mokka), v Zafirách Tourer a Insigniích se objeví nový úsporný turbodiesel 2.0 CDTI/170 k, na startu už je připravený ADAM ROCKS, především se ale vše chystá na nástup nové Corsy. „Osvědčený koncept s bezkonkurečně prostorným interiérem vzhledem ke kompaktním vnějším rozměrům, nové přeplňované motory 1.0 Turbo, zcela nový interiér a „dospělé“ asistenční technologie – to jsou hlavní trumfy, díky kterým nová Corsa určitě naváže na skvělé výsledky své předchůdkyně,“ tvrdí Pavel Šilha generální ředitel českého a slovenského zastoupení značky Opel.