Tiskové zprávy Opel

Tiskové zprávy Opel

15. 7. 2014Tisková zpráva

Nový Opel Vivaro: Cena od 376 000 Kč (bez DPH)

Na tuzemský trh přichází nový Opel Vivaro - praktičtější a úspornější než kdy předtím. Ve druhé generaci tohoto modelu se snoubí funkčnost lehkého užitkového vozu s pohodlím a zajímavým designem osobního vozu.


Nový Opel Vivaro: Cena od 376 000 Kč (bez DPH) Opel Vivaro 2014

Cena nového Opelu Vivaro začíná na 376 000 Kč (cena bez DPH za verzi Vivaro Van L1H1). V první fázi budou v nabídce „krátké“ verze L1 (rozvor 3098 mm) se střechou výšky H1 (1971 mm), modely s delším rozvorem L2 (3498 mm) se objeví na podzim. Zpočátku si zákazníci mohou vybírat z verzí „Van“ (skříňová dodávka), „Crew Van“ (Van se zdvojenou kabinou) a „Combi“, začátkem roku 2015 bude k dispozici plošinový povozek „Floor Cab“ a v buducnosti se objeví se i verze „Tour“.

Dva moderní vznětové motory, čtyři úrovně výkonu

Moderní pohonné jednotky dělají z Vivara ekonomického a výkonného pomocníka pro všechny příležitosti. Dva zbrusu nové turbodieselové motory, které nabízejí čtyři úrovně výkonu, zajišťují dynamické zrychlení i při plném zatížení. Opel Vivaro je k dostání s přeplňovaným vznětovým motorem 1.6 CDTI o výkonu 66 kW/90 k nebo 85 kW/115 k, v nabídce je rovněž sofistikovaný motor 1.6 BiTurbo CDTI s dvojitým sekvenčním přeplňováním a se zdvojeným chladicím systémem, který dosahuje výkonu 88 kW/120 k, resp. 103 kW/140 k. Díky dvojitému přeplňování motor 1.6 CDTI BiTurbo kombinuje vysoký výkon s hospodárností – kombinovaná spotřeba modelu Vivaro Van 1.6 CDTI BiTurbo/120 k se systémem Start/Stop činí jen 5,9 l/10 km.

Opel Vivaro se chlubí mnoha bezpečnostními systémy. Vedle ABS jsou do vozů montovány i další systémy (EBD, EBA, Hill Start Assistant HSA, ESP).

Moderní asistenční systémy dělají z řízení nového Opelu Vivaro ještě bezpečnější a uvolněnější zážitek. Nové Vivaro se dodává s tempomatem a omezovačem rychlosti a také s parkovacím asistentem, který pomáhá řidiči zaparkovat vozidlo. Řidič také získává lepší přehled o dění za vozem díky zadní kameře. Dalším praktickým prvkem pro zvýšení bezpečnosti je velké zrcátko umístěné ve slunečním stínítku před spolujezdcem – to vykrývá mrtvý úhel podél pravého boku vozu.

Spousta prostoru, vyspělý infotainment

Nový Opel Vivaro je konstruován tak, aby plnil všechny požadavky, které jsou na vozy v této kategorii kladeny na moderní automobil této třídy. Vivaro nové generace je dostupné ve dvou délkách (4998 / 5398 mm) a se dvěma výškami střechy. O něco delší karoserie přidává v porovnání s minulou generací 100 mm délky ložné plochy nákladového prostoru, takže kratší varianta nyní nabízí ložnou plochu délky 2500 mm, delší verze dokonce 2900 mm. Díky tomu lze ve skříni přepravovat např. tři europalety uložené za sebou.

Objem nákladového prostoru se v porovnání s minulou generací zvětšil a pohybuje se od 5,2 až do 8,6 m3.

Nový Opel Vivaro nyní nabízí optimální konektivitu díky infotainmentu IntelliLink propojenému se 7-palcovým barevným monitorem. K systému IntelliLink lze přes Bluetooth připojit telefon, moderní navigace umožňuje aktualizaci map přes USB. Automatická klimatizace a bezklíčkový systém zamykání a startování auta zvyšují pohodlí řidiče i posádky.