Tiskové zprávy Opel

Tiskové zprávy Opel

6. 5. 2014Tisková zpráva

Mistr světa Vavřinec Hradilek před novou sezonou: Vysoké cíle, nové projekty, nový automobil…

Pestrou zimní přípravu, kterou v jednu chvíli zbrzdily zdravotní problémy, má za sebou úřadující mistr světa ve vodním slalomu Vavřinec Hradilek.
Vavřinec Hradílek a Opel Insignia ST

Olympijský medailista z Londýna pojede letos na nové lodi, jejíž design vzešel z hlasování fanoušků. Design nové lodi se zrcadlí i z polepu bílého Opelu Insignia Country Tourer, do kterého Vavřinec přesedl z loňského SUV modelu Opel Mokka. Opel je Hradilkovým „přepravcem“…

Vedle startů na mistrovstvích světa a Evropy i závodech Světového poháru se Vavřinec Hradilek těší na tvůrčí práci na video-projektu Our Lives, na představení před domácími fanoušky při Světovém poháru v pražské Tróji. A současně také na to, jak se vydaří premiérový exhibiční závod v pražském centru Riverside Cross, který bude právě domácímu závodu předcházet.

Příprava v Emirátech byla fajn, ale příště znovu do Austrálie

Sedmadvacetiletý kajakář letos pojal přípravu částečně jiným způsobem. „Trénovali jsme ve dvojici s Vítkem Přindišem a určitě nám to oběma pomáhalo. Měli jsme motivaci navíc, vzájemně jsme se táhli a myslím, že to pro nás oba to bylo přínosem,“ pochvaluje si světový šampión nový model zimního tréninku po boku dalšího českého talentovaného závodníka, který s ním vyrazil i na přípravu do Emirátů.

Takřka měsíc letošní zimy strávil Hradilek právě na plánovaném soustředění na uměle vybudovaném pouštním kanále. Ten poskytnul oběma závodníkům ideální podmínky pro hodiny tvrdé práce, přesto Vávra se v příštím roce nehodlá do pouště vrátit. „Nebylo to špatné, ale v porovnání s loňskem tomu něco chybělo. Proto se v zimě znovu vrátím do Austrálie, která je sice o něco vzdálenější, ale mně cestování nevadí,“ plánuje Hradilek znovu cestu na zelený kontinent.Vavřinec Hradílek s Pavlem Šilhou

Zdraví přibrzdilo přípravu po návratu, ale start sezony stihne

Bohužel, po návratu do vlasti nemohl nějakou dobu dál pokračovat v tempu, jaké plánoval. „Znovu se projevily moje potíže s krční páteří, po návratu do chladného podnebí jsem měl znovu problémy a nějaký čas trvalo, než jsem znovu mohl trénovat naplno. Ale nyní už jde vše jak má, trénuji bez omezení,“ dodal k aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Start sezony tak stihne a rád by měl na všech letošních vrcholech jen ty nejvyšší ambice. „To platí hned o mistrovství Evropy ve Vídni, které se jede na přelomu května a června. Ještě nemám z tohoto šampionátu individuální medaili, rád bych bojoval o nejvyšší příčky. Ovšem bude to trochu neznámá – jede se na zcela novém kanálu, ale to bude pro všechny stejné,“ nastínil nejbližší program.

A pak už plánuje účast na Světovém poháru i zářijovém mistrovství světa v USA. „Ještě nejsem zcela přesvědčen, zda něco v létě nevynechám, ale hlavní závody si ujít nenechám. A moc se už těším třeba na svěťák v Praze, kde to bude znovu úžasné,“ připomněl, že seriál s nejlepšími kanoisty zamíří znovu i do Česka.Vavřinec Hradílek v kajaku

Riverside Cross – exhibiční novinka uvede Světový pohár v Praze

Pražský závod navíc obohatí atraktivní novinka, exhibiční závod Riverside Cross v centru metropole, který bude netradiční kombinací vodního slalomu a střelby. „Už léta jsem přemýšlel, jak pražský závod ještě více zatraktivnit, ozvláštnit, a tohle by mohl být ten způsob. Je to samozřejmě exhibice, ale pojede se vyřazovacím způsobem na 50 metrové trati, uprostřed které se bude střílet. Viděl jsem během zimy, jaký zde zavládl biatlonový boom, a tak bych rád sportovní fanoušky přitáhl na něco, co tu ještě nebylo,“ slibuje Hradilek nevšední zážitek.

Zlákat se nechala již řada závodníků světové špičky, která přijede na pražský Světový pohár. „A přijede i řada dalších sportovních osobností z jiných disciplín. Už jsem pro akci získal Ondru Synka, Evu Samkovou, snad vyjde i David Svoboda a budou i někteří biatlonisté. Bude to pěkná akce,“ láká diváky na závod, který se pojede 17. června na náplavce Rašínova nábřeží mezi Jiráskovým a Palackého mostem.

Our Lives - pohled do zákulisí mistrů kajakářů

Vávra Hradilek svým sportem žije, stejně jako jeho soupeři z nejužší světové špičky. Společně se proto rozhodli přiblížit jejich svět fanouškům po celém světě prostřednictvím dokumentární minisérie, která bude mapovat zákulisí náročného vodáckého sportu během celé sezóny na pěti závodech Světového poháru a mistrovství světa.

Projekt slibuje necenzurovaný pohled do kajakářského světa tří závodníků – světových šampiónů v extrémním kajaku Mike Dawsona z Nového Zélandu, Francouzky Nourrie Newmanové a právě Vávry. Producentem série je bývalý irský kajakář Ciarán Heurteau. Kde bude možné videa vidět, Hradilek včas uveřejní na svém Facebooku i twitteru.

Za volantem jako doma

Kolotoč závodů a tréninků je náročný na logistiku. Protože český šampión je také nadšeným řidičem, bude co nejčastěji vyrážet vlastním vozem - letos to bude nový model. „K titulu mistra světa Vavřince loni ‚vyvezl‘ náš SUV model Opel Mokka. Pro letošní sezonu jsme proto krále kajaku rádi vybavili vlajkovou lodí značky Opel – modelem Insignia Country Tourer,“ říká Pavel Šilha, generální ředitel českého a slovenského zastoupení automobilky Opel. Decentní branding vozu připomíná design nové lodi, který navrhoval street-artový umělec Michala Cimala. Ten vzešel z hlasování fanoušků na internetu.

Insignia Country Tourer představuje dokonalou symbiózu mezi luxusní limuzínou a vozu pro aktivní, sportovně založené osobnosti. Do atraktivního kabátu stylového kombi vyšší střední třídy konstruktéři zabudovali silný turbodiesel 2.0 CDTI BiTurbo o výkonu 195 k a pohon všech kol 4x4, takže vůz i díky zvýšenému povozku dokonale zvládá rychlé dálniční přesuny i výpravy mimo asfalt a beton silnic a dálnic.