Tiskové zprávy Opel

Tiskové zprávy Opel

6. 5. 2014Tisková zpráva

Opel na New Energies Rallye: Dva vozy na startu ve dvou kategoriích - dva stříbrné poháry!

Dva vozy na startu New Energies Rallye – a dvě stříbrná místa v příslušných kategoriích a zároveň třetí a čtvrté místo v absolutním pořadí: To je bilance značky Opel v soutěži vozů poháněnými alternativními palivy New Energies Rallye, která se jela během uplynulého víkendu jako součást tradiční Rallye Český Krumlov.
Stříbrná posádka New Energies Rallye 2014 v kategorii CNG/LPG – novináři Karel Směšný a Michal Žďárský

Opel postavil na start New Energies Rallye modely Ampera (do kategorie elektromobilů) a Zafira Tourer CNG (kategorie CNG/LPG). Mezi 15 elektromobily si v soutěži, kde rozhodovala především pravidelnost a smysl pro orientaci, ale i výdrž vozů a jejich rychlost, vybojovala posádka Ampery (Pavel Novotný/Vít Bukač – Opel CS) druhé místo. Stříbrný pohár získala mezi čtrnácti konkurenty v kategorii CNG/LPG i novinářská posádka Michal Žďárský/Karel Směšný se Zafirou Tourer CNG. Opel se tak stal jedinou značkou, která v obou kategoriích – elektromobily i CNG/LPG – stála „na bedně“… a dokonce na stříbrných stupních!

New Energies Rallye probíhala za běžného provozu a posádky musely dodržovat dopravní předpisy. Výjimkou byl jen uzavřený okruhu na českobudějovickém Výstavišti a atraktivní test přesnosti na uzavřené rychlostní zkoušce v Lipně nad Vltavou, kudy „alternativní“ vozy projížděly těsně před příjezdem jezdců „dospělé“ Rallye Český Krumlov.Stříbrná posádka New Energies Rallye 2014 v kategorii elektromobilů – Vít Bukač a Pavel Novotný z českého zastoupení automobilky Opel

„Na podobné soutěži jsme startovali poprvé, a tak je druhé místo ve třídě a celkové třetí místo fantastickým výsledkem,“ hodnotí svoji účast Michal Žďárský, šéfredaktor magazínu Flotila.

Pavel Novotný, Fleet Key Account Manager společnosti Opel CS, startoval s Amperou na New Energies Rallye už vloni – a letos to dotáhli až na stříbrný stupínek ve třídě: „Už jsme trochu věděli, oč v soutěži jde, přesto jsme se v některých pasážích docela zapotili – asi nejdramatičtější to bylo druhý den ve velmi dlouhé etapě, kterou některé konvenční elektromobily prostě „nedaly“. S Amperou, která má systém prodlužovače dojezdu, jsme tyhle problémy naštěstí neměli…“

Zafira Tourer 1.6 CNG Turbo ecoFlex

Zafira Tourer 1.6 CNG Turbo ecoFlex navazuje na dlouhou řadu CNG modelů automobilky Opel. Vysoký výkon 110 kW/150 k, lehké kompozitové lahve na CNG a 7-sedadlový interiér činí tento vůz vhodný jak pro rodiny, tak pro podnikatele. Celkový dojezd činí kolem 680 km, spotřeba CNG je jen 4,7 kg v kombinovaném cyklu. „Zafira Tourer CNG vyprodukuje v průměru jen 129 CO2 na kilometr a především proto ji environmentální institut Ökotrend a magazín Auto Test označily za ekologicky nejpřijatelnější van roku 2014,“ říká Zbyněk Janeček, Fleet Manager českého a slovenského zastoupení automobilky Opel.

Opel Ampera

Revoluční model Opel Ampera získal hned při svém vstupu na evropský trh v roce 2011 prestižní titul Car of the Year. Ampera je prvním elektromobilem, jehož akční rádius není nijak omezený. Trakční elektromotor o výkonu 111 kW/150 k je napájen sadou lithium-ionových baterií o výkonu 16 kWh. V závislosti na stylu jízdy a jízdních podmínkách ujede elektromobil 40 až 80 km čistě na baterie, tedy zcela bez emisí. Po vyčerpání baterií se spustí palubní generátor, poháněný malým spalovacím motorem, který dál dobíjí baterie, takže o pohon vozu se stále stará elektromotor. Akční rádius vozu na jedno nabití a jednu nádrž paliva pro generátor tedy činí přes 500 km. Při testovacích jízdách novinářů v běžném provozu v Praze a okolí ujela nejlepší posádka čistě na elektřinu přes 97 km.