Tiskové zprávy Opel

Tiskové zprávy Opel

9. 12. 2013Tisková zpráva

Nejlepší „Němec“: Opel Meriva získal zlatou plaketu TÜV

Když majitel modelu Opel Meriva jede se svým vozem na velkou technickou prohlídku do stanice technické kontroly zkušebny TÜV, může se na svůj vůz s jistotou spolehnout. Protože Meriva bravurně absolvuje velkou prohlídku - potvrdila to nová výroční zpráva „TÜV Report 2014“, ve které znalci vyhodnotili Opel Meriva jako absolutního vítěze a ocenili ho zlatou plaketou TÜV.
Opel Meriva

Při uveřejnění TÜV Reportu v magazínu Auto Bild redaktoři tohoto motoristického týdeníku konstatovali: „Opel je zpátky ve hře! A s plnou parádou – díky modelu Meriva je absolutním vítězem!“

S nejmenší kvótou poruch 4,2 procenta se kompaktní van Meriva prosadil v kategorii dvou- až tříletých vozů proti silným rivalům značek Mazda (4,6 procenta), Toyota (4,8 procenta), Porsche (5,2 procenta) a BMW (5,5 procenta) stejně s Audi (2. až 5. místo v celkovém pořadí). Tohoto vynikajícího výsledku nedosáhl žádný jiný automobil v celém reportu TÜV, takže model Meriva se stal absolutním vítězem mezi všemi kontrolovanými osobními automobily v Německu.

„Meriva je typickým Opelem. Se svým extrémně flexibilním a ergonomicky perfektně konstruovaným interiérem je skutečným vítězem. V tomto roce už Meriva zvítězila ve své třídě ve studii spokojnosti zákazníků „J.D. Power Customer Satisfaction Survey“ a teď dostala i zlatou plaketu TÜV. Náš známy slogan „Opel – ten spolehlivý“ se opět trefil do černého,” říká Thomas Simon, viceprezident pro kvalitu značky Opel. „A už v lednu startuje naše nová Meriva s úsporným a tichým vznětovým motorem, moderním infotainmentem a elegantními chromovanými doplňky. Náš malý van přinese všem zákazníkům ještě mnoho radosti a spokojnosti,” dodává Thomas Simon.

Kromě modelu Opel Meriva se hned tři další modely značky Opel prosadili jako „trpaslíci co do výskytu poruch“ a umístili se v TOP 50 dvou- až tříletých automobilů: Astra, Agila i Insignia skončily v zelené oblasti nejméně poruchových vozů v hodnocení agentury TÜV.

Opel Astra se umístil na 16. místě, sedm příček před svým tradičním rivalem Volkswagenem Golf (23).

Technickými kontrolami TÜV projde každoročně asi 8 milionů automobilů.