Tiskové zprávy Opel

Tiskové zprávy Opel

15. 10. 2013Tisková zpráva

Opel ADAM a Astra Sports Tourer sbíraly trofeje v anketě ALD Automotive Fleet Awards 2013

Elegantní kombi Opel Astra Sports Tourer získalo v posledních dvou ročnících ankety ALD Automotive Fleet Awards vítězství v kategorii „Benefit“ v nabitém segmentu referentských automobilů.
Andrej Barčák, marketingový ředitel českého a slovenského zastoupení automobilky Opel, s trofejemi Fleet Award pro modely Astra Sports Tourer a ADAM
  • už třetí titul Astry Sports Tourer potvrzuje kvality bestselleru značky Opel
  • skvělý výsledek modelu ADAM – mistra převleků
  • mimořádnou spolehlivost dokládá německá agentura DEKRA nebo magazín „auto motor und sport“

Ani z letošního vyhlašování cen této respektované celostátní ankety, největší specializované ankety zaměřené na správu vozových parků a firemní automobily, kterou vyhlašuje vydavatelství Club 91 (tituly: FLEET firemní automobily, Pneu revue, AutoBusiness, Truck&Business), neodjížděla oblíbená Astra Sports Tourer s prázdnou: V internetovém hlasování veřejnosti zvítězila ve svém segmentu referentských vozů!

„Tři triumfy Astry Sports Tourer ve třech ročnících ankety po sobě – to jasně vypovídá o kvalitách tohoto modelu,“ říká Andrej Barčák, marketingový ředitel českého a slovenského zastoupení automobilky Opel. „Svými užitnými parametry, jízdními vlastnostmi, poskytovanou hodnotou a v neposlední řadě i atraktivním designem představuje Astra Sports Tourer špičku svého segmentu. A jsem si jistý, že nyní, když se pod kapotou těchto vozů objevují zážehové i vznětové motory zcela nové generace, se popularita našeho bestselleru ještě zvýší.“

Z předávání cen ALD Automotive Fleet Awards 2013 si Opel odnesl ještě jedno vítězství: Stočlenná porota, složená z manažerů pohybujících se v oblasti správy vozových parků, vrcholných manažerů firem, majitelů, společníků atp., přisoudila prvenství v kategorii „Mini“ atraktivnímu modelu Opel ADAM, který zaujal zejména svým designem, mnohotvářností a kvalitně propracovaným interiérem.

„ADAM je po všech stránkách výjimečný model - a samozřejmě nás těší, že dokáže přesvědčit i tak náročnou porotu,“ komentuje výsledek Zbyněk Janeček, Fleet Manager českého a slovenského zastoupení automobilky Opel. „Nechat za sebou modely Škoda Citigo a Volkswagen up! je pro nás mimořádným impulzem.“

Špička v kvalitě a spolehlivosti

Opel Astra je třetím nejprodávanějším modelem Evropy v rámci nejsilnějšího segmentu osobních automobilů, na který připadá přibližně čtvrtina celkového evropského trhu. Zákazníci evidentně slyší nejenom na atraktivní design Astry, ale oceňují i kvalitu a spolehlivost těchto modelů, kterou prokázal např. i tradiční průzkum technického stavu ojetých vozů „DEKRA Mängelreport 2012“ renomované německé zkušební agentury DEKRA: Astra docílila nejlepšího výsledku ze všech testovaných automobilů v kategorii individuálně hodnocených modelů a byla vyhodnocena jako automobil s nejmenším počtem poruch.

O tom, že špičkové hodnocení Astry není náhodným úspěchem, ale jde o výsledek systematického tlaku automobilky Opel na kvalitu, svědčí i fakt, že v předchozích letech se v ostře sledovaném žebříčku DEKRA na prvních místech umístily modely Opel Corsa a Opel Insignia.

Nedávným přírůstkem do seznamu triumfů Astry Sports Tourer je výsledek dlouhodobého testu na 100 000 km německého magazínu “auto motor und sport“: Astra ST jím prošla bez sebemenší závady a dosáhla historicky nejlepšího hodnocení ve své třídě!