Tiskové zprávy Opel

Tiskové zprávy Opel

21. 2. 2013Tisková zpráva

ADAM odstartuje „čtyřiadvacetihodinovku“ Opelu

Ačkoli Opel avizuje návrat do motoristického sportu s modelem ADAM R2 až v průběhu roku 2013, české zastoupení značky Opel ale nasadí model ADAM do „čtyřiadvacetihodinovky“ už za několik dní: Tradiční akce „Opel 24 hodin“, kdy dealeři non-stop prodávají nové vozy Opel s extrémními slevami, bude zároveň momentem prvního uvedení modelu ADAM na tuzemský trh!


Akce „Opel 24 hodin“ startuje 1. března ve 12:00 h a na zájemce čekají vozy Opel zvýhodněné až o 250 000 Kč a řada hodnotných bonusů (zimní pneumatiky, střešní nosiče, asistenční služby…).

Individualizace bez hranic

Od pátku 1. března si tedy první zájemci mohou objednávat modely Opel ADAM – cena začíná už na 249 900 Kč. Za cenu těsně pod psychologickou čtvrtmilionovou hranicí získá zákazník vysoce stylový městský model, který vyniká neuvěřitelnou flexibilitou při volbě výbav, doplňků, barev a čalounění - ADAM nabízí více než 61 000 variací exteriéru a téměř 82 000 kombinací interiéru, což je více, než dokáže jakýkoli jiný automobil této třídy.

Už základní provedení Opelu ADAM za 249 900 Kč má ve standardní výbavě mj. čelní, boční a hlavové airbagy, ABS a ESPPlus, posilovač řízení se speciálním režimem City, elektrické ovládání oken a zpětných zrcátek, autorádio, dálkově ovládané centrální zamykání, asistent rozjezdů do kopce nebo kola 15“.

Čtyřmístný interiér necelých 3,7 m dlouhého modelu Opel ADAM vyniká stylem, kvalitou použitých materiálů a precizním zpracováním každého detailu. Kromě toho vnáší ADAM do svého segmentu prémiové technologie z vyšších automobilových segmentů. Například systém IntelliLink, který integruje řidičův smartfón (s operačním systémem Android nebo Apple iOS ) do infotainmentu vozu, dělá v tomto ohledu z Opelu ADAM zdaleka nejlépe vybavený malý automobil. A zanedlouho bude k dispozici i inovativní software pro hlasové ovládání Apple SIRI Eyes Free.

K dalším prvkům volitelné výbavy patří např. systém Park Assist, který samočinně zaparkuje vůz do mezery u chodníku, systém monitorování mrtvého úhlu zrcátek nebo elektrický posilovač řízení se speciálním městským režimem CITY, který minimalizuje síly pro ovládání vozu. Výborný je i nosič jízdních kol FlexFix plně integrovaný do zadního nárazníku.

V nabídce motorů pro model Opel ADAM bude zpočátku trojíce zážehových čtyřválců: 1,2 / 51 kW (70 k), 1,4 / 64 kW (87 k) a 1,4 / 74 kW (100 k). Všechny motory jsou propojeny s 5-stupňovou manuální převodovkou. O něco později se objeví i přeplňované motory nové generace s přímým vstřikováním benzinu propojené se 6-stupňovou manuální převodovkou. Díky svému agilnímu podvozku a ovladatelnosti se ADAM pohybuje stejně suverénně v městské džungli i na volných silnicích a dálnicích.

ADAM byl kompletně vyvinutý v Německu v technickém a vývojovém centru ITDC automobilky Opel v Rüsselsheimu a v Německu se i vyrábí – Opel se tak stal jedinou německou značkou, která automobil této třídy vyrábí přímo v Německu.