Tiskové zprávy Opel

Tiskové zprávy Opel

11. 5. 2011Tisková zpráva

Opel Insignia OPC Unlimited:
Maximální rychlost 270 km/h!

Vlajková loď značky Opel, model Insignia OPC o výkonu 239 kW/325 k, je nyní k dispozici i ve speciální verzi „Unlimited“ bez elektronického omezovače maximální rychlosti. Tento nový špičkový model v produktovém portfoliu značky Opel, standardně vybavený pohonem všech kol Adaptive 4x4, dokonale využívá potenciál svého sofistikovaného pohonného ústrojí. Sedan s manuální šestistupňovou převodovkou dosahuje rychlosti až 270 km/h.


Opel Insignia OPC Unlimited
Vlajková loď značky Opel, model Insignia OPC o výkonu 239 kW/325 k, je nyní k dispozici i ve speciální verzi „Unlimited“ bez elektronického omezovače maximální rychlosti

Insignii OPC Unlimited lze již objednávat i v ČR, cena (dlouhodobá akční) začíná už na 1 104 900 Kč.

„Novým modelem reagujeme na přání našich zákazníků,“ říká Alain Visser, viceprezident automobilky Opel odpovědný za prodej, marketing a poprodejní služby. „Zákazníci modelu Insignia OPC jsou většinou zkušení a zodpovědní řidiči, kteří chtějí opravdu naplno vychutnávat technické možnosti svého vozu.“

Opel Insignia OPC Unlimited se vizuálně odlišuje modrým logem Brembo na brzdách a novým stylingem rychloměru a otáčkoměru. Výrobce kromě toho plánuje i uvedení speciální edice v matně černém laku.

Vysoce výkonný model Insignia OPC se vyrábí se 6-stupňovou manuální, nebo 6-stupňovou automatickou převodovkou ve všech třech provedeních karoserie. Na výběr je klasická čtyřdveřová limuzína, pětidveřový liftback nebo kombi Sports Tourer OPC. Právě atraktivní Insignia Sports Tourer OPC byla německým magazínem Auto Bild Sportscars v letech 2009 a 2010 dvakrát za sebou označené jako „Sportovní vůz roku“ (Sportscar of the Year) v kategorii vozů kombi.

Při pořízení modelu Insignia OPC Unlimited získává zákazník automaticky i Opel OPC trénink bezpečné a afektivní jízdy, organizovaný na testovacím okruhu automobilky Opel v německém Dudenhofenu. V rámci tohoto tréninku se majitelé naučí bezpečně a zároveň plně využívat mimořádný dynamický potenciál modelu Insignia OPC Unlimited. Kurzy vedou instruktoři s bohatými zkušenostmi z automobilového sportu, dohled nad celým programem má renomovaný automobilový závodník Joachim Winkelhock, sportovní ambasador značky Opel.

Jízdní výkony nové verze „Unlimited“ jsou – s výjimkou maximální rychlosti – shodné se základním modelem Insignia OPC. Z klidu na 100 km/h tedy vůz zrychluje za 6,0 až 6,6 s (podle druhu karoserie a zvolené převodovky), kombinovaná spotřeba paliva činí od 10,6 l/100 km do 11,0 l/100 km, emise CO2 leží v rozpětí 249 g/km až 259 g/km.

Nová 6-stupňová automatická převodovka

Pro Insignii OPC (včetně verze „Unlimited“) je k dispozici nová 6-stupňová automatická převodovka, která výborně kombinuje požadavky na sportovní jízdu a maximální cestovní komfort. Nový „automat“ umožňuje i manuální řazení rychlostních stupňů, a to i pomocí páček pod volantem. Řídicí jednotka převodovky je propojená s mechatronickým podvozkem FlexRide, který je součástí standardní výbavy modelu Insignia OPC. Kromě standardního režimu, který optimálně přizpůsobuje charakteristiku pohonu všech kol při běžném provozu, jsou k dispozici dva další režimy, volitelné řidičem: Režim „Sport“, který poskytuje vyšší agilitu a bezprostřednější reakci vozu, a režim „OPC“, přinášející ultimativní jízdní dynamiku při nekompromisním využíváním plného výkonového potenciálu vozu. Také charakteristika automatického režimu převodovky je vyladěná pro mimořádný požitek z jízdy a adaptivně se přizpůsobuje převažujícím jízdním podmínkám v rámci navoleného režimu.

Příplatek za novou automatickou převodovku pro Insignie OPC činí 60 000 Kč.

Inovativní systém pohonu všech kol Adaptive 4x4 zaručuje precizní ovladatelnost, maximální jízdní stabilitu a dokonalou trakci. Pro rozdělování točivého momentu mezi kola přední a zadní nápravy systém využívá hydraulicky ovládanou vícelamelovou spojku Haldex a elektronicky řízený samosvorný diferenciál zadní nápravy eLSD.

Stejně, jako ostatní modely Opel řady OPC, také Insignia OPC Unlimited profituje ze specifického testovacího programu na 10 000 kilometrů na legendární severní smyčce (Nordschleife) závodního okruhu Nürburgring, které se pro její náročnost přezdívá „Zelené peklo“. Právě tam Opel ověřuje spolehlivost extrémně namáhaných komponentů svých sportovních modelů – zatížení vozu ujetím 10 000 km při testování na Nordschleife odpovídá asi 180 000 km najetých na běžných silnicích!