TUkas AUTO-STAIGER CZ a.s.

TUkas AUTO-STAIGER CZ a.s.

Firma Auto-Staiger GmbH Stuttgart, původní mateřská firma pražské filiálky, by oslavila tento rok již 117 výročí založení.

Firmu založil v roce 1898 pan Paul Staiger, württembergský mistr v cyklistice, původně jako obchod se součástkami a příslušenstvím pro jízdní kola. V roce 1900 se firma stala generálním zastoupením firmy Opel pro oblast Württemberg – Hohenzollern. V roce 1924 byla podepsána smlouva o zastoupení značek Buick a Chevrolet.

Většina poboček v okolí Stuttgartu vznikla v letech 1954 až 1971. V roce 1971 byla založena vlastní leasingová firma Interleasing Auto-Staiger GmbH a v roce 1973 se firma podílela na založení podniku Autoport – největšího prodejce ojetých vozů na jihu Německa. V letech 1976 až 1990 vzniklo šest dalších poboček ve Švábsku. V roce 1992 byla otevřena nová filiálka v Brandenburgu u Berlína, byla převzata velká pobočka v Lipsku, obě na území bývalého Východního Německa a otevřena první pobočka v Praze na Koněvově ulici č. 143. Picture

V roce 1997 byl zahájen provoz firmy Auto-Staiger v Praze na Černokostelecké ulici č. 122, který patří svou rozlohou 22.000 m2 k největším svého druhu v České republice.

V dubnu 2005 firma na své pobočce na Koněvově ulici získala licenci na prodej nových vozů značky Chevrolet a jejich servis včetně prodeje náhradních dílů.

V roce 2011 došlo u pražské pobočky Auto-Staiger s.r.o. k majetkové změně. Proběhla vnitrostátní fúze sloučením společností Auto-Staiger s.r.o. a společnosti AUTOCENTRUM Štěrboholy a.s., která byla dealerem vozů Volvo s mnohaletými zkušenostmi. Původní společnost Auto-Staiger s.r.o. byla zrušena a vznikla nová nástupnická společnost AUTO-STAIGER CZ a.s..

Po ukončení prodeje vozů Chevrolet v Evropě v roce 2014 tak již český subjekt, AUTO-STAIGER CZ a.s., působí v areálu na Černokostelecké ulici jako autorizovaný dealer vozů Opel a Volvo, a jako autorizovaný servis vozů Chevrolet. AUTO-STAIGER CZ a.s. je majetkově spjatý se společnostmi TUkas a.s. a TT-Complex s.r.o..

 

Svým současným působením v ČR patří firma AUTO-STAIGER CZ a.s. mezi nejvýznamnější prodejce vozů Opel a Volvo. Od roku 2002 firma pravidelně získává ocenění Nejúspěšnější prodejce vozů Opel v ČR za nejvíce prodaných nových vozů, k tomu přibyly další ocenění za Nejlepší prodeje užitkových vozů Opel a Nejlepší prodeje pro velkoodběratele vozů Opel a navíc nás zákazníci vyhodnotili na základě zasílaných dotazníků jako Nejlepšího prodejce v oblasti spokojenosti s poskytovanými službami.

Kontaktní formulář

INFORMACE O ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ
Zpracování vašich výše uvedených osobních údajů probíhá v souladu se směrnicí GDPR a dále v souladu s platnou právní úpravou zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů. Vaše uvedené osobní údaje, kterými jsou vaše jméno, příjmení, telefon, e-mail, popř. adresa budou výhradně použity ke kontaktu autorizovaného dealera Opel, společností TUkas AUTO-STAIGER CZ a.s., za účelem poskytnutí služeb (čl. 6 Zákonnost zpracování, odst. 1, písmeno f), oprávněného zájmu, směrnice GDPR). Účelem zpracování těchto údajů může být: realizace testovací jízdy, vypracování nabídky na vozidlo či související služby, nebo upřesnění a potvrzení objednávky na servis vašeho vozidla. Podrobné informace o zpracování vámi poskytnutých osobních údajů.